Odpad je nutné triediť

Středa 26 června, 2024 |
Odpad je nutné triediť

Triediť odpad by sme mali a nemali by sme ho zanedbávať. Viete, aký odpad patrí do akej nádoby? Plastová nádoba na odpadky, plastové nádoby na odpadky sú roztriedené podľa toho, aký odpad do nich môžeme vložiť. Sú oddelene každá inou farbou. Aby sa ľuďom jednoduchšie triedilo, je to veľmi dobrá vec. Triediť odpad by sme sa mali predovšetkým naučiť. Je veľmi dôležité, aby sme svoju prírodu chránili, a tým pomáhali k zlepšovaniu životného prostredia. Chcete aj vy žiť v príjemnom prostredí, kde sa všade po zemi nebudú nachádzať rôzne odpadky? Je to pre život veľmi dôležité. Zároveň triedením odpadkov na sídliskách znižujete bordel, ktorý sa nachádzal vždy okolo smetiakov.

plast

Existujú modré nádoby, zelené, červené, žlté, hnedé, ale aj čierne. Do žltých nádob je určený plast. Medzi plast zaraďujeme rôzne plastové kelímky, igelitové vrecká, polystyrén, kelímky alebo aj rôzne fólie. Do niektorých žltých plastových nádob je možné vložiť aj kovy. Niektoré obce to tak majú zavedené. Medzi kovy patria aj plechovky, či konzervy alebo drôty. Do žltých nádob taktiež môžete vložiť rôzne mikroténové sáčky, krabice od mlieka, jogurtov či iných pochutín. Do modrých plastových nádob patrí papier. Tam patria knihy, zošity, papiere, časopisy, letáky. Taktiež tam môžete hodiť krepový papier alebo papierové obaly. Avšak medzi papier nepatria mokré papierové utierky alebo papier s hliníkovou fóliou.

nádoby na bio

Bio plastové nádoby nájdete na každom kroku. Sú hnedej farby. Môžete tam hodiť rôzne šupky zo zeleniny, z ovocia alebo aj čajové vrecúška. Tiež sú vhodné na zvyšky z jedál alebo aj na staré pečivo. Do bio odpadu nemôžete odhodiť kosti. Tie by ste mali dať do komunálneho odpadu. Sklo sa prezentuje zelenou plastovou nádobou na odpadky. Je vhodná na rôzne sklenené fľaše, avšak nepatrí tam porcelán ani rôzne zrkadlá. Do komunálneho odpadu, ktorý je označený čiernou zbernou odpadovou nádobou môžete vložiť čokoľvek. Voľakedy existovali len komunálne nádoby na odpad.