Čo je to sro?

Středa 3 dubna, 2024 |
Čo je to sro?

Už ste niekedy počuli o výraze sro? Mnohí z vás vlastne ani nemusia tušiť, čo je tento výraz a čo znamená. Sro totiž značí firmu. A v mnohých prípadoch sa niekedy jednoducho nejakej firme nedarí a majiteľ sa rozhodne, že ju predá. Na tom vlastne nie je vôbec nič zlé. Pokiaľ podnikanie nejakým spôsobom nefunguje, tak stále je lepšie ju predať, keď z dlhodobého hľadiska nie je vidieť žiadny výsledok. A môže to byť práve nový kupca, kto firmu „oživí“ a privedie k rozkvetu.

s

Aká je cena založenia sro?

Samozrejme že sú ako na predaj firmy, ktoré sú už nejakým spôsobom zabehnuté. Alebo sa dá založiť úplne nová firma – to záleží na tom človeku, čo chce podnikať. Cena sa pohybuje rôzne, väčšinou ale budúci podnikateľ musí počítať s nejakými nákladmi. Firma je totiž taká riskantnejšia forma investície. Ale povedala by som, že z dlhodobého hľadiska sa určite oplatí. Preto ak ste presvedčení o tom, že firma bude fungovať a ste presvedčení o tom, že práve podnikanie je váš sen, tak neváhajte a bežte do toho. Guráž a finančné prostriedky sú samozrejme potrebné.

s

Myslím, že sa ale horšie naberá tá guráž. Veľakrát človeku trvá, kým sa rozhojdá a dodá si odvahy k svojmu podnikaniu. Na druhú stranu, má to aj množstvo výhod. Pokiaľ firma bude úspešná, tak máte zaistený príjem do budúcnosti.. a druhá vec je tá, že nemusíte pracovať pod niekým, pretože ste sami svojim šéfom.. a myslím si, že je to v mnohých prípadoch oveľa lepšie, než chodiť do práce, ktorá nás nebaví a pracovať pod niekým, kto nás denne buzeruje a komanduje. Aspoň ja mám taký názor. Moja mamka je tiež podnikateľka. A vynaložila celkom dosť úsilia do toho, aby sa jej v podnikaní darilo. Ale nakoniec je úspešná a ja som na ňu strašne veľmi pyšná. Je to hrozne fajn, že je sama sebe svojim šéfom a zároveň si možno môže urobiť voľno, kedy chce.